Zkušenosti s tímto 2* dopravcem sem, prosím  .

Ukraine International Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Pokud kupuješ po jednotlivých letech, tak v low cost odlety z Kyjeva stojí cca 1/3 a přílety cca 2/3 ceny za zpáteční letenku.

0 Citovat

no inak musel som kamosovi namiesto pasu zadat cislo OP, lebo mu expiruje uz o rok. Tak ma napadlo, ako vyzera online checkin UIA , zadavaju sa tam udaje o pase, alebo to je tam natvrdo dane. Lebo co teraz citam "guide" tak sa to tam zadava...tak neviem aky ma zmysel zadavat cislo pasu pri kupe.

0 Citovat

to nikdo neřeší, zbytečná starost

0 Citovat

hej to mi je jasne, len skor by som rad chcel pochopit tu logiku, ze co pri OCLI :)

0 Citovat

tonic napsal(a):

no takze dnes som sa zase nechal uniest a za 60 euro na marec 2019 poskladal BTS-IEV s Wizz, KBP-TBS s UIA a KUT-VIE s Wizz. predlzeny vikend, asi konecne dam uz ten Cernobyl a otestujeme Chiaturu :D 


Pěkná skládačka, radost pohledět :)

Taky už to se mnou houpe, když máme z KRK od listopadu KBP s FR. No zpátky z KUT do KTW to ale není žádná láce...

Zatím mám v merku pouze základní průzkum Kyjeva na 5dní za 78zl. No a na léto snad nějáká ta skládačka.

0 Citovat

tonic napsal(a):

no takze dnes som sa zase nechal uniest a za 60 euro na marec 2019 poskladal BTS-IEV s Wizz, KBP-TBS s UIA a KUT-VIE s Wizz. predlzeny vikend, asi konecne dam uz ten Cernobyl a otestujeme Chiaturu :D 


taky jsem na to koukal, ale vydržel jsem a počkám na 05,06/2019 a chci vzít PRG - EVN, TBS - PRG (případně KUT - PRG, VIE)


Černobyl dej, i když s tím sarkofágem to není už úplně ono, Čiatura byla fajn (aspoň v roce 2016), největší nuda je asi v Kutaisi, není tam nic ;)
0 Citovat

jo v Kutaisi som uz bol, to asi poziciame auto pokukame okolie. Zatial co som rychlo pozrel to vidim na stvrtok podvecer kyjev, piatok cernobyl, sobota poobede tbilisi, nedela rano vlak do Zestafoni a dalej Chiaturu, tam bud prespat, alebo naspt do KUT, pondelok pozicat auto a v utorok odlet do VIE :D hlavne sa mi rata, ze (zatial) ziadne obskurne casy odletov a priletov, vsetko tak akurat na obed, poobede.

  05/06 by sme radi zapadny Kazachstan, okolie kaspiku, ale to skor vyzera na otocku z BUD s Wizz do TSE, jedine zeby sa zazrakom znovu rozlietal Aktau, ten aj lietali nejaku dobu v 2015. Ale este vsetko mozu zamiesat evisa do Uzbekistanu :D

0 Citovat

jo Kazachstán je lepší z Wizzem, kvůli těm negarantovaným přestupům u UIA musím  počítat s layoverama v Kyjevě (jako jsou v pohodě - gorilka, vareniky...) ale na prodloužený víkendy to moc není

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Checkmytrip není vševědoucí, směrodatné jsou informace, které obdržíš od aerolinky. Vždy!

Taky letím zítra 30.3. ráno PS810 a taky mám na CheckMyTrip posun odletu z 5:05 na 3:05, stejně tak na google svítí 3:05 a pro změnu na flightaware je odlet v 3:15. Volal jsem teď do Prahy na UIA a tam mi potvrdili, že platí původní odlet 5:05, jak u nich v sytému, tak u mě na letence.

0 Citovat

norbic napsal(a):

největší nuda je asi v Kutaisi, není tam nic ;)


Kutaisi samo osebe desna nuda, ale nedaleky Okatse Canyon a Prometheus cave by ta znej mohli vytrhnut :)
0 Citovat

No to je v pláne

0 Citovat

TomTomas napsal(a):

Taky letím zítra 30.3. ráno PS810 a taky mám na CheckMyTrip posun odletu z 5:05 na 3:05, stejně tak na google svítí 3:05 a pro změnu na flightaware je odlet v 3:15. Volal jsem teď do Prahy na UIA a tam mi potvrdili, že platí původní odlet 5:05, jak u nich v sytému, tak u mě na letence.


Já letím zítra v 11:20 a čas v CMT sedí s BP

0 Citovat

Teď jedu vlakem do Prahy, kouknu na CMT a odlet v 9:20 místo 11:20. Doufám jenom joke :D

0 Citovat

Jo je to joke :)

0 Citovat

A toto sa deje len pri Prahe, či aj iné UIA destinácie?

0 Citovat

Odlet v 11:45 :D

Nevím co jim tam blbnou časový pasma nebo co... Uvidíme v pondělí na cestě z5

0 Citovat

Já hlavně nechápu, proč pořád sledujete CMT ve vztahu k času svého odletu. Sice je to fajn web,ale sakra mě zajímá to, co říká společnost kterou letím, popřípadě OTA, kde jsem to koupil a ne nějaký , i když fajn web. Sorry, ale musel jsem to napsat. Přijde mi to fakt zvláštní.

0 Citovat

Musím se podělit o zkušenost s UIA.

Let z Prahy přes Kyjev do Colomba. Let tam v pohodě, přespání v Kyjevě nedaleko letiště, přílet do Colomba kufr nepřiletěl. Kromě mě ještě pro dvě holky z Mnichova. Reklamace, protokol ve dvě ráno. Ještě štěstí že jsem měl první týden "pevnou adresu" ty holky chtěli pendlovat, takže smůla, museli si na zavazadla někde počkat. Já jsem si zakoupil nejnutnější a dovolenkoval jsem v Payagala na pláži. Kufr byl dopraven za tři dny a ačkoliv byl zavinutý jako jezulátko, podařilo se odlomit dvě umělohmotné nožky.

Cesta zpět, kromě toho, že jsem vlastní vinou propásl let (ale to je jiná historie) musel  jsem si koupit zpáteční letenku v bussines třídě, jelikož už jiné nebyly. To by bylo v pořádku, bussines je bussines v Kyjevě jsem měl "pouze" 3 hodiny na občerstvení, takže do Prahy jsem přiletěl celkem odpočatý, nicméně pracovníkům letiště Boryspol se podařilo nemožné, můj kufr se opět zatoulal a já jsem se jenom s příručním ruksakem vydal dobývat Prahu.

Kufr byl doručen za dva dny na domovskou adresu. Po vyplnění všech žádaných protokolů a zaslání i s fotkami na UIA mi přišel sáhodlouhý email s omluvami a ujištěními,jak skvěle vlastně UIA pracují a doufají v další možnosti přeprav mé osoby a hlavně mých zavazadel :-). 

Všechny tyto štrapáce byly vyčísleny čátkou 50USD, která mi má být zaslána na můj účet, což se doposud nestalo.

Pěkné Velikonoce přeje Josef.

0 Citovat

norbic napsal(a):

Odlet v 11:45 :D

Nevím co jim tam blbnou časový pasma nebo co... Uvidíme v pondělí na cestě z5

Tak z Kyjeva to samý, zase o 2 hoďky blbě

0 Citovat

Je nutné mít  letenky, nebo je možné klasicky bez poplatku dostat na letišti?

Na dnešní let z Prahy je vytištěné mám, ale jinak check-in jde 48hod. předem, tak na zpáteční cestu si je doma vytisknout ještě nemohu. 

0 Citovat

https://www.cestujlevne.com/lete...l-airlines

https://www.flyuia.com/ua/en/ser...gistration

Je tak těžký si přečíst těch pár řádků? Nebo neumíš napsat pár slov do google? Radši se kvůli tomu zaregistruješ a zeptáš se.....

Jinak teda jednu radu Ti dám, stáhni si jejich appku a boarding pass si stáhni do mobilu, nemusíš nic tisknout na cestu zpět.

0 Citovat

eremi napsal(a):

https://www.cestujlevne.com/lete...l-airlines

https://www.flyuia.com/ua/en/ser...gistration

Je tak těžký si přečíst těch pár řádků? Nebo neumíš napsat pár slov do google? Radši se kvůli tomu zaregistruješ a zeptáš se.....

Jinak teda jednu radu Ti dám, stáhni si jejich appku a boarding pass si stáhni do mobilu, nemusíš nic tisknout na cestu zpět.

Díky za rychlou odpověď.  
Přeji také hezký, slunečný a optimismem naplněný den. :-)

0 Citovat

Tím spíš si musíme pomáhat, Kamile. Jste mi sympatický, řeknu Vám vše...

0 Citovat

Taky vám nefunguje manage my booking? nevíte co s tím mají?

0 Citovat

@sscarlet - uz sa to tu riesilo. To funguje iba pri novych rezervciach na novom webe.

0